top of page

Radka

Kopie Radka posture

Radka začala s Bikram jógou již před 10 lety. Co si pamatuje, začátky nebyly jednoduché. V té době pracovala ve filmové produkci, studovala dálkově vysokou školu speciální pedagogiky a hodně se v té době potýkala se stresem a s nezdravým životním stylem.

Po ukončení magisterského studia se rozhodla odejít z práce v produkci a odjet do Kalifornie, což bylo vždy jejím snem. Samozřejmě, po nějaké době začala praktikovat Bikram jógu i v San Franciscu, Los Angeles a New Yorku. Po ročním pobytu v USA se přestěhovala do Kodaně, kam odjela za láskou. 

Před rokem se rozhodla vrátit zpátky do rodné Prahy. V dubnu 2016 se zúčastnila šampionátu a v květnu hned odjela na Bikram jóga trénink do Indie. V pražském studiu učí od července 2016.

Radku baví celá série poloh, kromě polohy rukou u chodidel a polohy v protažení. Pár praktických rad. Pro udržení koncentrace se soustřeďte pouze na sebe v zrcadle, vypněte autopiloty a naslouchejte dialogu na 100 %, udržte kontrolu nad svým dechem po celých 90 minut, hlavně v poloze Stoj na jedné noze s hlavou u kolene. A co je nejdůležitější, snažte se chodit pravidelně, i když se Vám nechce, to Vás udrží v kondici a budete se celkově cítit lépe, jak fyzicky, tak i psychicky. A poslední rada nakonec. Každou lekci si užijte naplno, dělejte, jak nejlépe můžete, neporovnávejte se s ostatními, nikomu se nesnažte nic dokazovat, jde jen a jen o Vás :)

Kopie Radka
bottom of page