top of page

Klára

image0_edited.jpg

Klára je původem z Teplic. S Bikram jógou

se seznámila v prvním roce na vysoké škole, kdy hledala brigádu a oslovila ji právě pozice recepční

v našem jógovém studiu. Bikram jóga ji hned nadchla, začala pravidelně cvičit, záhy byla přizvaná do pokročilé skupiny a účastnila se svého prvního šampionátu. Na recepci a ve studiu ji můžete potkávat dodnes, už je s námi nerozlučitelně spojená. V průběhu let se nechala inspirovat našimi instruktory a myšlenka na to, stát se sama instruktorkou, se jí plíživě dostala do hlavy.

 

Definitivní rozhodnutí stát se instruktorem a předávat Bikram jógu dál padlo na jaře 2022, kdy pomáhala s evropským tréninkem pořádaným v našem studiu a měla tak celý program jako na dlani. Svůj Teacher Training absolvovala na podzim roku 2023 a bylo to několik nejskvělejších a nejnáročnějších týdnů, během kterých zjistila, že své hranice může stále posouvat a že nic není pevně dané.

Nejoblíbenější poloha

To se neustále mění. Jednou to je Luk ve stoji, protože je challengující, podruhé to je Orel, protože mi dělá dobře na kyčle. Každá poloha si ode mě žádá něco jiného a oblíbenec si mě najde podle toho, co zrovna potřebuju nebo čeho mám zrovna na rozdávání.

Nejméně oblíbená poloha

Nejméně oblíbená poloha byla pro mě vždy

a stále je poloha Půlměsíce, první poloha série, kdy jsou moje skoliózní záda ještě velmi ztuhlá a svaly kladou velký odpor. Poloha, podle které vždy hned na začátku vím, jak na tom jsem a že bez jógy už to prostě nepůjde.

_MG_9869.jpg
bottom of page