top of page

Jindřiška

Jindriska_IMG_9490_edited.jpg

Jindřiška vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre, obor současný tanec a choreografie a Hudební akademii múzických umění. Během studia absolvovala stáž na škole Die Etage v Berlíně, kde o pár let později působila jako lektorka fyzického divadla. Je zakládající členkou taneční skupiny Spitfire Company a experimentální divadelní skupiny Kolonie z.s., s nimiž kontinuálně pracuje. Současně se věnuje vlastní autorské a choreografické práci a spolupracuje s umělcem Alešem Čermákem v ČR a zahraničí.K Bikram józe ji přivedla spolužačka z Hamu a kamarádka Markéta Vacovská.

Cvičení jógy vnímám jako prostředek k lepšímu porozumění mne samé. Ráda pracuji s představou, že limity nejsou, ale existuje nekonečně mnoho možností. Mám takovou taktiku. Každou polohu, kterou nemám ráda, a nebo která je pro mě z nějakého důvodu problematická, začnu milovat. Tímto způsobem měním svůj postoj a tělo začíná reagovat. Po několika vážných úrazech jsem jógu zařadila jako součást rehabilitace. 

Jóga se stane součástí vašeho života. Jakmile začnete cvičit pravidelně, vytvoříte si tu nejlepší závislost. Vaše tělo a mysl se čistí, stáváte se odolnějšími, vyrovnanějšími, uvědomělejšími. A navíc je stále na čem pracovat, stále se můžete rozvíjet. Protože nejen vaše tělo potřebuje očistu. Je úžasné učit se sebekontrole a koncentraci – té nejlepší meditaci.

Jindriska_IMG_9472C.jpg
bottom of page