Ursa

21.6.1981, Slovinsko. Toho prvního letního dne na horách padal sníh. Extrémy byly součástí jejího života od počátku. I když se narodila v krásném údolí Slovinských Alp, její první láskou bylo moře. Svět pod vodní hladinou ji odjakživa fascinoval a proto se chtěla stát nejdříve potápěčkou, později mořeplavkyní a pak hlídačem majáku. A jednou u moře bude žít. Jako jedináček v dětství často utíkala do fantaskních světů knížek. Láska, která přetrvala dodnes a bude její náhradní realitou asi navždy. Stejně jako svět kinematografie, jemuž podlehla v období dospívání. A to tak fatálně, že po ukončení studia na gymnáziu sbalila kufry a odjela do Prahy, odhodlaná udělat přijímací zkoušky na Filmovou Akademii Múzických Umění, obor filmová režie. Láska a odevzdanost zvítězily a v roce 2000 nastoupila na svou vysněnou FAMU. Pod vedením režiséra Jana Němce a režisérky Věry Chytilové absolvovala magisterské studium a oboru filmové režie se věnuje neustále.

Nejoblíbenější poloha 
Standing head to knee pose, neboli stoj na jedné noze s hlavou u kolena. Moje nejoblíbenější poloha. Je jednou z nejtěžších v celé sérii a pokud ji chcete dokonale zvládnout, musíte se naučit především sebeovládání. Mimo to vám tahle poloha prozradí každý den něco nového o Vás samých, funguje jako takový barometr Vaší aktuální fyzické i mentální kondice. 

Nejméně oblíbená poloha 
Moje nejméně oblíbena poloha je Záklon. Při osvojování si této polohy a postupném prohlubování můžete mít pocit ztráty stability a kontroly, což většina z nás nerada.