Tamara

Tamara pochází z Jižní Ameriky, kde také studovala Průmyslové inženýrství na univerzitě v Caracasu ve Venezuele. Další studium v oboru Průmyslový management absolvovala na Harvardské univerzitě v USA. Zde také začala svou profesní kariéru ve společnosti Gillette a také potkala svého budoucího českého manžela.

Svou kariéru budovala v různých státech Latinské Ameriky a po svatbě se již natrvalo přestěhovala do Prahy.

Bikram Yogu objevila v Praze v roce 2008. Její manžel, který jógu praktikoval po dobu obou jejích těhotenství, jí přivedl na její první hodinu a od té doby cvičí pravidelně. Od úplného začátku ji uchvátilo, že celých 90 minut je její mysl naprosto čistá a volná, což byl jediný čas během celého dne. Rovněž na konci každého dne cítila vice energie a méně únavy, než byla dříve zvyklá.

Postupně začala chápat pojem opravdového naslouchání, tvrdou práci a precizní aplikování instrukcí, které instruktor během lekce říká. Zmíněných 90 minut Tamara popisuje nejen jako velkou výzvu, ale především jako čas, v němž věnuje 100% svého úsilí a pozornosti jedné jediné věci.

Na podzim roku 2011 se přihlásila na Bikram Yoga Teacher Training v LA a pod vedením Bikrama Chodhuryho úspěšně absolvovala kurz a stala se lektorem Bikram Yogy.

Dnes má Tamara, jak sama říká, rodinu orientovanou na jógu, kdy její muž cvičí pravidelně a děti již nyní rádi poslouchají rozhovory o józe. Je pevně přesvědčena o tom, že Bikram Yoga je skvělý způsob, jak zotavit své tělo i zdraví a také cesta, jak získat energii, zlepšit své naslouchání, koncentraci a odhodlání.

Nejoblíbenější poloha

Divná poloha a čelo u kolene; v obou případech se musí vynaložit obrovské úsilí a zároveň obě tyto polohy vyžadují hlubokou koncentraci v jednom jediném momentu. A to je ten nejlepší pocit na světě. Být přítomen právě teď a tady.

Nejméně oblíbená poloha

Poloha luku na podlaze. Tuto polohu praktikuji více než 2 roky a pokroky v ní mi jdou jen velmi pomalu, navíc sama o sobě je velmi náročná a i z tohoto důvodu je poloha luku na podlaze mou nejméně oblíbenou polohou.