Sylvie Jedlickova

Sylvie se od tří let věnovala klasickému baletu, po 9 letech se rozhodla balet opustit a začala tancovat standardní a latinsko-americké tance na soutěžní úrovni. S nástupem na vysokou školu již nebylo možné se věnovat tanci naplno, a tak začala hledat sport, který by ji udržoval v kondici. "Na Bikram Yogu mě poprvé přivedla maminka a já tam šla jen pro to, abych jí dokázala, že yoga není nic pro mne."

První lekci si však zamilovala natolik, že už u ní zůstala. Zamilovala si kompletně celou koncepci - 26 poloh a dvě dýchací cvičeni, teplo a především pocit po lekci a kompletní změnu člověka, kterou jí BY dala. Po dvou letech pravidelného docházeni na yogu se účastnila svého prvního Českého Yoga Sport Šampionátu. V roce 2016 se na svém druhém českém šampionátu nominovala na šampionát světový a poté se rozhodla odjet na podzim stejného roku do Thajska absolvovat Teacher Training přímo k Bikramovi.

Nejoblíbenější poloha

Má nejoblíbenější poloha je poloha luku ve stoje, a to především díky pocitu vyváženosti - protahovaní vpřed a zakopávaní vzad. Jakmile na jedné straně uberete či přidáte, ztrácíte balanc a posouváte se vpřed jen tehdy, když zabíráte současně do obou stran. Takto vyvážený by dle mého názoru měl být i život. 

Nejméně oblíbená poloha

To nedokážu říci, neustále se mění. Chvíli je to půlměsíc, poté kobylka, jindy zase králík. Záleží na tom, s čím právě člověk v životě bojuje a na yoze se to potom projeví skrze určitou polohu. Každopádně nemohu říci, že bych měla polohu, která je pro mne stále nejméně oblíbená.