Radka

Radka začala s Bikram jógou již před 10 lety, kdy ji Michal, jako čerstvý instruktor, nalákal na první hodinu. Co si pamatuje, začátky nebyly jednoduché. V té době pracovala ve filmové produkci, studovala dálkově vysokou školu speciální pedagogiky a hodně se v té době potýkala se stresem a s nezdravým životním stylem. 

Po ukončení magisterského studia se rozhodla odejít z práce v produkci a odjet do Kalifornie, což bylo vždy jejím snem. Pracovala pro online společnost a práci mohla vykonávat odkudkoliv, kde bylo připojení k internetu. Samozřejmě, po nějaké době začala praktikovat Bikram jógu i v San Franciscu, Los Angeles a New Yorku. V té době již věděla, že ji Bikram jóga bude doprovázet po zbytek života. Po ročním pobytu v USA se přestěhovala do Kodaně, kam odjela za láskou. Začátky v cizí zemi nebyly lehké. Čas vyplňovala cvičením jógy, studiem dánštiny a živila se natáčením reklam. Vzhledem k tomu, že ji vždy zajímal zdravý přístup k životu, rozhodla se vystudovat známou školu v New Yorku s názvem Institute for Integrative Nutrition. Poslední 2 roky se živí jako holistický kouč zdraví, pořádá kuchařské kurzy, píše články o zdraví a zdravém životním stylu do různých ženských časopisů. Tento rok byla poprvé pozvaná na jógový festival Prague Spirit Fest, kde bude přednášet o holistickém přístupu ke zdraví a životnímu stylu. Radka tyto aktivity pořádá pod značkou SimplyRadical.dk.

Před rokem se rozhodla vrátit zpátky do rodné Prahy. V dubnu 2016 se zúčastnila šampionátu a v květnu hned odjela na Bikram jóga trénink do Indie. V pražském studiu učí od července 2016.

Radku baví celá série poloh, kromě polohy rukou u chodidel a polohy v protažení. Pár praktických rad. Pro udržení koncentrace se soustřeďte pouze na sebe v zrcadle, vypněte autopiloty a naslouchejte dialogu na 100 %, udržte kontrolu nad svým dechem po celých 90 minut, hlavně v poloze Stoj na jedné noze s hlavou u kolene. A co je nejdůležitější, snažte se chodit pravidelně, i když se Vám nechce, to Vás udrží v kondici a budete se celkově cítit lépe, jak fyzicky, tak i psychicky. A poslední rada nakonec. Každou lekci si užijte naplno, dělejte, jak nejlépe můžete, neporovnávejte se s ostatními, nikomu se nesnažte nic dokazovat, jde jen a jen o Vás :)