Michal

Poprvé se seznámil s Bikram Yogou na jaře 2006 v Sydney v Austrálii, kde studoval Multimédia. Tato forma hatha jógy se mu okamžitě zalíbila a začal ji pravidelně cvičit. Bez jogy si už nedokázal představit život a tak na podzim téhož roku, když se vracel zpět do Prahy, jeho první kroky vedly do právě nově otevřeného studia Bikram Yogy.

Po několika měsíční intenzivní přípravě, odjel jako první z pražského studia na trénink instruktorů na Hawaii. Od návratu v červnu 2007 učí v našem pražském studiu.

Bikram Yoga mu pomáhá posílit zádové svalstvo a páteř, která měla v dětství silné skoliózní tendence, najít rovnováhu v pracovním i osobním životě, balancovat napětí v zaměstnání, lépe zvládat emoce a mezilidské vztahy a celkově zlepšovat životní styl.

Nejoblíbenější poloha

Moje nejoblíbenější poloha ze začátečnické série je asi poloha luku ve stoje. Je to velmi intenzivní poloha, která snoubí všechny tři důležité aspekty jogy – sílu, pružnost a rovnováhu. Rád ji cvičím a rád pozoruji ostatní jogíny a studenty, jak se v ní zdokonalují.

Nejméně oblíbená poloha

Nejméně oblíbená poloha je poloha půlměsíce, pro mou tělesnou konstrukci hodně těžká poloha, první poloha naší série, kdy moje zádové svalstvo ještě klade odpor, páteř po skoliózních změnách se teprve začíná poddávat. Poloha, která mě vždy hned na začátku nádherně „zničí“, kterou konstatuji, že je stále na čem pracovat, že jógu mám naordinovanou “na doživotí.”