Michal

Poprvé se seznámil s Bikram jógou na jaře 2006 v Sydney v Austrálii, kde studoval Multimédia. Tato forma hatha jógy se mu okamžitě zalíbila a začal ji pravidelně cvičit. Bez jógy si už nedokázal představit život a tak na podzim téhož roku, když se vracel zpět do Prahy, jeho první kroky vedly právě do nově otevřeného studia Bikram Yogy Prague. Po několika měsíční intenzivní přípravě, odjel jako první z pražského studia na trénink instruktorů na Hawaii. Od návratu v červnu 2007 učí v našem pražském studiu. Bikram jóga mu pomáhá posílit zádové svalstvo a páteř a tím neustále bojovat proti skolióze. Nutí ho k disciplíně a pomáhá mu najít harmonii a rovnováhu v životě a udržovat tělo ve zdravé formě. 


Nejoblíbenější poloha 

Oblíbenost poloh se pro mě v průběhu času mění. Momentálně je to poloha Rotace páteře. Závěrečná poloha celé série, která ještě páteř naposledy srovná, vybalancuje, energizuje a zaktivuje nejen celý páteřní systém, ale také břišní orgány a zažívání. 

Nejméně oblíbená poloha

Nejméně oblíbená poloha byla pro mě vždy a stále je poloha Půlměsíce, první poloha série, kdy jsou moje skoliózní záda ještě velmi ztuhlá a svaly kladou velký odpor. Poloha, podle které vždy hned na začátku vím, jak na tom jsem a že bez jógy už to prostě nepůjde.

%MCEPASTEBIN%