Marketa

Absolventka HAMU obor Nonverbální divadlo, pracuje a hraje se skupinou fyzického a experimentálního divadla Spitfire Company. S Bikram Yogou se poprvé setkala v Paříži v říjnu 2005 a od té doby ji cvičí pravidelně. 

Vzhledem k jejímu povolání je pro ní cvičení Bikram Yogy nejlepší způsob, jak se neustále udržovat ve formě, připravit tělo k dlouhodobé aktivní funkčnosti, naučit se absolutní koncentraci a determinaci. Lekce je pro ní zdrojem fyzické síly a zároveň mentálním odpočinkem. Nejvíce na těchto 90 minutách oceňuje komplexní protažení a posílení těla, stejně tak terapeutické účinky cvičení.  

Při své první lekci se seznámila s Terezou Bonnet, která již tou dobou plánovala otevření studia v Praze. Od ledna 2005 pracovala v pařížském studiu jako recepční, po absolvování tréninku Bikram Yogy (podzim 2006, Los Angeles) tam následně pracovala jako instruktor. Po návratu ze svých pařížských studií v červenci 2007 nastoupila jako instruktor do krátce otevřeného studia v Praze, kde působí dodnes. 

Nejoblíbenější poloha 

Stoj s čelem u kolene, a to pro svoji komplexnost.
 
Nejméně oblíbená poloha 

Luk na podlaze.