Maci

Bývalá šéfredaktorka a moderátorka krajského štábu televize Nova a posléze tisková mluvčí zlínské krajské policie přišla do Prahy ze Zlína za nabídkou pracovat jako mluvčí Policie ČR a policejního prezidenta v roce 2013. Hledala cvičení, kterým by mohla kompenzovat nepříjemný stres, který v práci zažívala dnes a denně. A objevila Bikram jógu! Jógu sice vždycky považovala za zdlouhavé a nudné cvičení vhodné pro seniory, ale už po prvních minutách v hot roomu pochopila, že tohle cvičení je o něčem jiném. Policii Jana opustila po 11 letech v roce 2016 a od té doby se věnuje PR a marketingu na volné noze, díky čemuž mohla mimo jiné praktikovat častěji. 

Jana od malička tancovala, milovala balet i lidové tance, učila se flamenco, ale pracovala také jako instruktorka Schwinn cyclingu nebo cvičení na Power plate. V Bikram józe ale získala poprvé naprosto komplexní sestavu, po které se cítila správně „vycvičená“ – celé tělo protažené, posílené, ale rozhodně ne unavené! Jana miluje jídlo a vzhledem k tomu, že její partner je vynikající šéfkuchař, našla v Bikram józe také cvičení účinné na udržení váhy. O tom, že časem odešly bolesti kolene a kříže a dalších nešvarů, nemůže být sporu.

V roce 2019 odjela ve svých 44 letech na Teacher Training, který se poprvé konal v Evropě – ve španělském Fuente Alamo - přímo pod vedením Bikrama Choudhuryho. Historicky nejmenší skupinka osmatřiceti studentů z pětadvaceti zemí světa měla velké štěstí, že Bikram měl čas se každému věnovat osobně. O to byl trénink zajímavější, přínosnější, ale i náročnější. 

Nejoblíbenější poloha

„Když jsem začínala, nikdy bych neřekla, že to bude Velbloud! Kdysi jsem se do něj musela nutit, ale teď se na něj těším! A ne proto, že je skoro na konci lekce, ale protože se pak cítím výborně. Srdce na chvíli dostane větší prostor a je za to vděčné.“  

Nejméně oblíbená poloha

„Už delší dobu se trápím v závěrečné poloze Hlavy u kolene a protahování. Bolí to a nevidím u sebe moc pokrok, ale zároveň vím, že se to časem změní a třeba jednou bude stejně jako Velbloud mojí nejoblíbenější pozicí. Už aby to bylo.“