Elina

Pochází z ruského Petrohradu. Vystudovala Petrohradskou státní univerzitu ekonomiky a financí. Od té doby pracuje v oboru financí. Po druhém porodu hledala cvičení, které by ji pomohlo se zbavit zdravotních komplikací. Vyzkoušela pilates, step-aerobik, zumbu a několik typů jógy. Vše ji pomáhalo, ale vůbec nebavilo.  Až jednou narazila na studio Bikram Yoga Prague přímo v centru Prahy. Hned po první lekci věděla, že konečně našla ten správný druh cvičení. Byla to láska „na první Pranayamu“. Začala cvičit 1x týdně, pak 2x, 3x a už si neuměla život bez Bikram jógy představit. Praktikování ve vyhřátém sále na 42 °C ji osvobozovalo, uzdravovalo a opakovaně cítila pořádnou dávku endorfinu. Na konci lekce měla pocit šťastné hadrové panenky.  Aby pomohla i dalším lidem cítit se stejně, rozhodla se stát instruktorkou. Teacher Training absolvovala na podzim roku 2017 v Mexiku a po návratu ihned začala učit, jak základní, tak i dětské lekce.  Pravidelně se připravuje a účastní šampionátu ČR. Svoji praxi prohloubila na dalším vzdělávacím programu v Thajsku na podzim roku 2018. Vychovává 2 úspěšné sportující děti a Bikram jóga je pro celou rodinu společný koníček.


Nejoblíbenější poloha a nejméně oblíbená poloha
Každá poloha Bikram jógy ovlivňuje tělo i mysl, působí na svaly, klouby, dech, oběhový, nervový a lymfatický systém, na všechny orgány i žlázy. Je to faktický nemožné si vybrat nejoblíbenější polohu. 
Stejně tak skoro nemožné vybrat nejméně oblíbenou polohu. Třeba poloha Králíka – Sasangasana. Pro člověka sedavého zaměstnání je mimořádně těžký úkol zaoblit páteř, hlavně její spodní část. Ale mluvíme jen o provedení této polohy, jinak Sasangasana okamžitě odstraňuje stres, revitalizuje tělo, a navíc je to jedna z nejlepších poloh, jak se zbavit břišního tuku. Takže vlastně je oblíbená? :)